Jak przygotować dom na nowego członka rodziny?

Wprowadzenie do domu małego futrzaka to moment pełen emocji i oczekiwań. To jednak również czas wyzwań, które warto przejść z uśmiechem na twarzy i odrobiną luzu. Oto kilka wskazówek, jak przygotować swój dom na nowego, futrzanego członka rodziny.

Przytulna miejscówka dla małego śpiocha

Czy wiesz, że mały futrzak potrafi spać do 20 godzin dziennie? Zadbaj o to, aby Twój pupil czuł się bezpiecznie i komfortowo w swoim nowym domu. Przygotuj mu wygodne miejsce do spania – łóżko, koc, czy nawet parę miękkich poduszek na oknie, aby mógł obserwować świat. Jeśli Twój kot zamiast wygodnego legowiska wybierze  stare pudełko nie  przejmuj się, koty tak po prostu mają. Nie zapomnij również o wyznaczaniu strategicznych miejsc na kuwety. I koniecznie zwiększaj ich ilość jeśli masz więcej kotów. Jak wybrać odpowiedni żwirek do kuwety pisaliśmy tutaj.

Koci park rozrywki

Koty to nie tylko leniwe istoty, które uwielbiają spać w najbardziej absurdalnych pozycjach. To również łowcy, którzy uwielbiają bawić się i polować. Dostarcz swojemu futrzanemu przyjacielowi zestawu różnorodnych zabawek – od piłek po wędki z piórkiem. Pamiętaj, im więcej zabawek, tym lepiej, a Twój kot na pewno doceni Twoje starania w stworzeniu dla niego „parku rozrywki”. Niestety musisz liczyć się z tym, że twoje stopy wystające spod kołdry nad ranem również mogą stać się celem małych łapek.

Drabinki na Drzwiach? Czemu Nie!

Niech Twoje drzwi staną się wspinaczkowym placem zabaw dla Twojego kota! Zamocuj drabinki, na których będzie mógł się wspinać, obserwując z góry swoje terytorium. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na utrzymanie kota w dobrej formie fizycznej. Drapak sprawdzi się równie świetnie! Aby wybrać odpowiedni drapak obserwuj, jakie powierzchnie najczęściej są atakowane przez małe łapki. Polecamy to zrobić, zanim futrzak zajmie się kanapą..

Rośliny pod lupą

Twoje piękne donice z roślinami mogą stać się celem intrygujących wypraw kociego odkrywcy. Upewnij się, że rośliny w domu są kocie-odporne, aby Twój futrzak nie zrobił z nich swojego prywatnego bufetu. Bo niby dlaczego nie zjeść kawałka rośliny przed popołudniową drzemką?

Rośliny na które warto szczególnie uważać to filodendron, diffenbachia, liliowce czy też popularny skrzydłokwiat. Cyklamen, to roślina zawierająca toksyczne substancje, które mogą powodować nudności, wymioty i zaburzenia sercowo-naczyniowe u kotów. Sprawdź kwiaty w swoim domu a te, które mogą być niebezpieczne ustaw w niedostępnym miejscu.

Podsumowanie

Wprowadzenie kota do domu to nie tylko zmiana w aranżacji przestrzeni, ale także nowe, pełne radości doświadczenie. Pamiętaj, że koty są mistrzami w dostosowywaniu się do swojego otoczenia, ale trochę pomocy w stworzeniu dla nich królewskiego azylu na pewno docenią. Śmiało, z humorem i odrobiną elastyczności w myśleniu, bo życie z kotem to ciągła niespodzianka i mnóstwo radosnych chwil!